psc-logo
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

آموزش نصب سقف کشسان

تکنیک کشیدن سقف کشسان یک روش مدرن و شیک برای افزودن حسی منحصر به فرد به طراحی داخلی شماست. این فرایند شامل استفاده از یک غشای نازک از PVC یا پلی استر است که به دقت بر روی یک قاب کشیده می‌شود و یک سطح بدون درز و صاف ایجاد می‌کند. نصب این سقف ممکن است در ابتدا کمی مشکل باشد، اما با استفاده از ابزار و تکنیک‌های مناسب، شما قادر خواهید بود به راحتی سقف کشسان را خودتان نصب کنید.

مراحل قبل از نصب سقف کشسان


ما یک تامین کننده سقف کشسان هستیم اما باید صادق باشیم شرایط خاصی وجود دارد که سقف کشسان ممکن است بهترین گزینه نباشد.
هر چند شرایط زیادی نیست! مزایای اصلی سقف های کشسان این است که می توانند با سرعت بیشتری نسبت به سایر گزینه های سقف نصب شوند.
نگهداری آنها آسان و کم هزینه است، و در طیف وسیعی از پوشش ها، از جمله سقف های چاپی وجود دارد! آنها همچنین بسیار بادوام، ایمن و قابل اعتماد هستند.
به همه این دلایل، آنها یک انتخاب بسیار محبوب برای فضاهای داخلی پزشکی، آموزشی و بهداشتی و تفریحی مانند بارها، رستوران ها، استخرها و سالن های ورزشی و ویلا های لوکس هستند.

انتخاب طرح و رنگ سقف کشسان

اما چه نوع سقف کشسان و رنگی را می خواهید؟ براق، ساتن یا مات؟ شفاف یا شکل دار؟ یا شاید می خواهید تصویر یا لوگوی شرکت مورد علاقه خود را روی سقف خود چاپ کنید؟
گزینه های طراحی سقف کشسان را در اینجا بررسی کنید.
نصب سقف کشسان پارچه جدید ما با چاپ عرض 5 متری در طول نامحدود موجود است.

انتخاب تامین کننده سقف کشسان

هنگامی که طرح خود را انتخاب کردید، باید یک تامین کننده را انتخاب کنید.
PSC بزرگترین و حرفه ای ترین تولید کننده سقف های کشسان در ایران است ، ما پایین ترین قیمت ها را در بازار تضمین می کنیم و در موقعیتی منحصر به فرد برای ارائه خدمات کامل هستیم.
از تولید پارچه شما تا نصب نهایی و مراقبت های بعدی.
اما ما همچنان به شما توصیه می کنیم که از طیف وسیعی از تامین کنندگان قیمت بگیرید و تامین کننده مناسب را برای خود انتخاب کنید.

فضا را آماده کنید

اگر به طور معمول سقف خود را گچ کاری می کنید، این مرحله را دوست خواهید داشت. اتاق نیازی به پاکسازی کامل ندارد. ممکن است لازم باشد کمی فضا ایجاد کنید، اما جدای از آن نیازی به آماده سازی فضا نیست.

پروفیل های آلومینیومی را نصب کنید

سقف کشسان شما از طریق یک مسیر آلومینیومی که به هر چهار دیوار نصب شده است به اتاق شما متصل می شود. اگر قرار است سقف فضای بزرگی را بپوشاند، باید مسیرهای آلومینیومی در فواصل زمانی در سرتاسر سقف تعبیه شوند تا سقف کشسان به هم متصل شوند.

نورپردازی سقف کششی

 وسایل روشنایی و سایر سیستم ها را بالای سقف کشسان قرار دهید
آبجکت ها را برای وسایل روشنایی یا سایر سیستم ها (مانند ددکتور ) به سقف اصلی وصل کنید.
ارتفاع سو را طوری تنظیم کنید که به راحتی بتوان وسایل مربوطه مانند چراغ ها را از سقف کشیده و در جای خود قرار داد.

فضا را گرم کنید

برای اینکه پارچه کشسان را در جای خود بکشید، باید از گرما برای افزایش کشسانی آن استفاده کنید. ما این کار را با استفاده از بخاری های گازی قابل حمل انجام می دهیم.
از قوطی های گاز قابل حمل برای گرم کردن پارچه استفاده کنید تا به حالت ارتجاعی بهینه برسد.

سقف کشسان PSC را نصب کنید

هنگامی که پارچه به حالت ارتجاعی بهینه رسید، ابتدا روی قفسه آلومینیومی، گوشه ها نصب می شود.
پارچه را ابتدا گوشه ها را به ریل آلومینیومی نصب کنید

وسایل و اتصالات عبور دهید

حلقه های تقویتی به بوم چسبانده می شوند و سپس داخل آن بریده می شوند تا سوراخ هایی برای وسایل نور و سایر سیستم ها ایجاد شود. وسایل به کابل ها متصل می شوند، از طریق سوراخ ها کشیده می شوند و سپس فنرها به سکوهای ثابت بالای بوم درگیر می شوند.

نحوه نصب سقف کشسان

برای نصب سقف کشسان مراحل زیر را باید رعایت کنید:

  1. برای نصب سقف کشسان، ابتدا باید اتاق را اندازه گیری کنید. این کار با اندازه‌گیری طول و عرض اتاق شروع می‌شود. برای در نظر گرفتن کشش غشاء، به هر اندازه‌گیری چند اینچ اضافه کنید. این اندازه به شما کمک می‌کند تا اندازه غشا را برای سفارش دقیقاً تعیین کنید.
  2. بعد از اندازه‌گیری، می‌توانید غشاء و لوازم جانبی مورد نیاز خود را سفارش دهید. غشاء به صورت رول می‌آید و باید آن را به اندازه‌ی مورد نیاز برش دهید. همچنین به یک قاب برای کشش غشاء، یک تفنگ حرارتی و ابزارهای دیگر نیاز دارید.
  3. قبل از شروع نصب، اتاق را آماده کنید. این شامل جدا کردن تمام وسایل و اثاثیه اتاق و پوشاندن کف با پارچه است تا در طول نصب از آسیب به کفپوش جلوگیری شود.
  4. سپس، قاب را به دیوار نصب کنید. ابتدا محل قاب را با اندازه‌گیری و علامت‌گذاری روی دیوارها مشخص کنید. سپس با استفاده از تراز، قاب را به دیوارها بچسبانید.
  5. پس از نصب قاب، وقت برش غشاء به اندازه مناسب است. غشاء را روی زمین قرار داده و با یک چاقوی تیز به اندازه‌ی دقیق مورد نیاز برش دهید. سپس، غشاء را با استفاده از گیره‌ها یا بست‌های دیگر به قاب وصل کنید.
  6. حالا زمان کشش غشاء است. از تفنگ حرارتی برای گرم کردن غشاء استفاده کنید تا انعطاف پذیری آن افزایش یابد. با ابتدای یک انتهای اتاق شروع کرده و غشاء را روی قاب کشیده و به سمت دیگر بروید. مراقب باشید که غشاء را بیش از حد کشیده نکنید تا از پارگی یا آسیب دیدگی جلوگیری شود.
  7. وقتی کشش غشاء به پایان رسید، غشاء اضافی را با یک چاقوی تیز برش داده و هر وسیله‌ی روشنایی یا دریچه‌ای را که نصب می‌کنید اضافه کنید. سپس، وسایلی که جابجا شده بودند را به جای اصلیشان برگردانید و از سقف کشسان جدیدتان لذت ببرید.
  8. در پایان، حفظ و نگهداری صحیح از سقف کشسان برای دوام آن بسیار مهم است. با استفاده از پارچه نرم و صابون ملایم، غشاء را تمیز کنید و از قرار گرفتن در معرض دما و رطوبت شدید خودداری کنید تا از تاب برداشتن یا جمع شدن آن جلوگیری شود.

نصب سقف کشسان می‌تواند یک پروژه چالش برانگیز باشد، اما با ابزار، تکنیک‌ها و صبر مناسب، می‌توان به نتیجه‌ای حرفه‌ای دست یافت. برای اضافه کردن حسی مدرن و شیک به طراحی داخلی خود، سقف کشسان عالی است، ساختاری که می‌تواند به شما امکان نشان دادن سبک و خلاقیت شما را بدهد.

تمیز کردن نهایی سقف کشسان

هر گونه اثر دست یا رد روی بوم سقف با یک پارچه مرطوب پاک می شود. سقف کشسان شما اکنون نصب شده است!

لطفا به مقاله امتیاز دهید!